Kredi Notu

Çalışmayan Kişi Kredi Çekebilir Mi?

    

calismayana-kredi-veren-banka

Her çalışan maaş ve sigorta durumlarına göre kendince kredi alabilir. Ya çalışmayanlar, ev hanımlara misal. Bu durumda da çalışmayanlara kredi veren banka var mı? Sorusu gündeme geliyor. Hele ki ihtiyaç kredisi alımında. Bankaların kendince yaptığı prosedür gereği sigortası olmayanlara, ödeme güçlüğü çekeceklere, çalışmıyor ama kefilde bulamayacak kişilere bankalar pek kredi verme yanlısı değil. Ama artık bunlara da yardımcı olacak bankalar vardır.

Çalışmayana kredi veren bankaların bir kaç şartı vardır. Buda mecburidir. Bankalarında kendilerini garanti altına almaları şarttır, ödemelerde zorluk yaşanmasın diye. Kredi için başvurduğunuz bankada bir miktar paranın olması gereklidir. Kredi için başvuru yaparken ödemeyi yapamadığı takdirde ipotek ettirilecek araba, ev, arsa gibi şeylerin bulunması gerekir.  Meslek sahibi olup, sigortalı bir çalışanda kefil olabilir. Buda kredi çekmeniz için bir olanaktır. Bir miktar kira geliriniz varsa başvuruda onaylanması için bir neden olabilir. Ha bide dolandırma amaçlı çalışmayana kredi veren banka olarak bizi seçin durumları var. Bir nevi tefeciler diye adlandırabiliriz biz bunları. Eğer inanırsak onlara eyvah ki ne eyvah. Elini verirsin kolunu kaptırırsın.

Ama her türlü yine gelire bağlanır kredi çekmek. Eğer kredi çekeceksen bir gelirin olmalı. Bankanın şartları da bunlardan ibarettir. Bu şartlar dışında kredi almak, başvuruda bulunmak olumsuz yanıtlanacaktır.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir