Kredi Notu

Dolar Kuru Takibi

Ekonomik olarak sürekli devam eden küreselleşme sonucunda, özellikle dolar kurunu takip etmek en önemli adımlardan biri.

Sadece yurtdışı merkezli ya da bağlantılı iş yapan kurumların değil, ticaretin içinde olan hemen hemen herkesin mutlaka yabancı piyasalarla yakından ilgili olması gerekiyor.

Dolardaki artış ve inişlerin, özellikle son birkaç yıldır esnafı çok fazla etkilediğini görmek mümkün. Kapanan dükkanlar, iflas eden firmalar, borçla işini devam ettirmeye çalışan kişilerin bu sorunu yaşamasındaki temel sebeplerden biri dolar kurundaki değişiklikler.

Tahmini zor olabilir

Dolar kuruna göre iş yapmak oldukça önemli bir nokta. Bu noktada, ani iniş çıkışları değerlendirme konusunda problem yaşanabilir. Bunun için de gerekirse anlık olarak görebileceğiniz siteler sayesinde kurları takip edebilirsiniz.

Dolar kuru üzerinden işlem yaparken, mevcut siyasi durumdan yola çıkarak değerlendirme yapabilmeniz mümkün. Ekonomik koşulların, siyasi ilişkiler çerçevesinde şekil aldığı düşünüldüğünde, az çok tahmin etme gücü bulabilirsiniz. Dolar kurundaki sıkı takibiniz sonucunda, ekonomik anlamda önlem almanız da kolay olacaktır.

 

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir