Kredi Notu

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?

Bankaların kredi olanaklarını ihtiyacı olan hemen hemen herkese nakit desteğinde bulunduğu kanatlanmış bir durumdur. Bankadan kredi talebinde bulunup krediyi çekmek, taksitlendirilmiş bir biçimde düzenli olarak geri ödemek üzere aldığımız borç olarak kabul edilebilir.

Bankaya kendisi için gelir belgesi ibraz edemeyecek olan ev hanımlarının birkaç türde kredi kullanması mümkün duruma gelmiştir. İlk olarak kredi kullanacak kimse, eşinin maaş bordosunu bankaya belirtmesi istenir. Burada kullanacağınız ihtiyaç kredisinde kredi tutarını kendiniz belirleyebileceğiniz gibi, maaşınıza nispeten belirli bir sınırlandırma getirilmektedir.

Ev hanımları için bir başka usul ise, kişinin kendi şahsı üzerine ev, arazi, arsa ya da taşıt gibi maddi getirisi yüksek boyutlarda olan taşınamaz mal olmasıdır. Bu ürünleri ipotek ettirebilen ev hanımlarının kredi kullanması son derece basit hale gelmiş olacaktır.  Eşinin işsiz olması ve kendi şahsı üzerine kayıtlı herhangi bir mal veya mülk olmaması da sık karşılaşılan bir durumdur.

ev hanımlarına kredi 1

Böyle bir durumda olan krediye de ihtiyacı olan, ihtiyaç sahibi ev hanımları için de bankalar genel olarak kefil şartı koymaktadırlar. Kefil isteme şartı genel olarak 5 bin TL den daha yüksek kredi almak isteyen kişilerden istenmekte olup ve ihtiyaç kredisi olarak düzenlenmektedir.

Kişilerin anne ya da babalarından kalan emekli maaşının olması da kredi kullanımı için yeterli olabilir. Çünkü maaş alması,  düzenli gelir olduğunu gösteren bir durum olduğundan bankalar için yeterli olacaktır.

Ayrıca devletin ev hanımlarına sunduğu imkânları desteklemeyi de hedefleyen bankalar, ertelenmiş olan bir ödeme, uzun vade ya da hibede olan kredi gibi sunduğu ayrıcalıklar ile de ev hanımlarını çalışan bir kadın, iş kadını olma yolunda bir adım daha öne taşıyor. Burada hatırlanması gereken bir başka önemli nokta ise kişilerin kredi notu durumudur. Ev hanımları kredi kartı kullanabilecek olması ortada olan bir durumdur.. Bu noktada kişinin eğer kullandığı bir kredi kartı varsa ya da geçmiş zamanda kredi ya da kredi kartı kullanmış ise geri ödeme konusunda bir pürüz olmaması aynı bankadan kredi almasını da kolaylaştıracaktır.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir