Kredi Notu

Kredi Borcum İcralık Oldu Taksit Olur mu?

icrakredisiŞu zamanda herkesin kredi kartı kullanması, kredi çekmesi farz olmuş durumda ne yazık ki. Artık bankalar öyle avantajlı tekliflerle geliyor ki reddetmek mümkün değil. Ama tekliflerden önce birde maddiyatımızı göz önünde bulundurmak lazım. Şu zamanda en basit örnekleriyle işsize, öğrenciye, ev hanımına, iş kuracak gençlerimize yardım amaçlı kredi verilmektedir. Almak kolay ya sonra…

Kredi aldın, çok güzel ama ödemeye geldiği zaman iş aksattın devreye icra olma durumu, kredi notunu düşürme olayı girer. Bazıların kredi borcum icralık oldu ne yapmalıyım? Dediğini duyar gibiyim. Bu durumda yine yardımınıza bankalar koşar. Size yardımcı olurlar. Yapmanız gereken ödeyemediğinizde bankayı arayarak borç taksitlendirmesi ya da diğer adıyla kredi borcu yapılandırma başvurusunda bulunmak. Bankalar kredi vadesini açarak aylık ödemeyi düşürür. Tabi size yararı olduğu gibi zararı da olacaktır. Kredi yapılandırma ücreti beraberinde borcunuza faiz binerek borç tutarı yükselecektir. Kredi borcunuz icralık olduğu takdirde ve 3 aylık bir süre zarfında ödeme yapmazsanız yasal işlem uygulanır. Bankanın avukatlarıyla görüşüp haciz işletmesini başlatması olasıdır. Bununla beraber kara listeye alınmanızda cabası.

Bu durumlarda siciliniz bozulur ve 5 yıl kadar kredi alamayabilirsiniz, kredi işlemleriniz reddedilir, kredi notunuz direkt olarak 0’a düşer. Banka hesaplarınız bloke edilir. Onunla beraber maaşınızın yarısına el koyulur. O yüzden kredi borcunuzun icralık olmamasına dikkat edilmelidir.

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir