Kredi Notu

Kredi Notunu Düşüren Sebepler

 kredi notu neden düşer  Kredi, kredi kartı kullananlar iyi bilirler kredi notunun önemini. O yüzden dikkat edilmesi gereken kredi notunun düşmemesidir. Kredi notu düştüğünde ileriki zaman zarfında kredi çekmek zorlaşır. Bundan dolayı kredi notunu düşüren unsurların bilinmesi gerekir.

Bunlardan en önemlisi ödemelerdir. Ödemeler zamanında gerektiği miktarda olmalıdır. Aylık geliriniz yüksek olsa da ödemeler zamansız ise kredi notunuzu etkiler. Kredi notunu düşüren unsurlardan bir diğeri de her ay sadece asgari tutarın ödenmesidir. Bazen kredi kartı borcunuzun tamamını ödemelisiniz. Kredi borçları da kredi kartı gibidir. En ufak ödeme aksaklığı, gecikmesi de kredi notunu düşüren unsurlardandır. Durmaksızın kredi başvuruları da kredi notunu olumsuz etkiler. Bir başka olumsuz unsur ise kefillik durumudur. Kefil olunduğunda bir düşüş olur. Birde kefil olunan kişi ödemeleri aksattığında daha da bir düşüş olur.  Hesabınızın bakiyesi de önemlidir. Hesaba uzun zamandır maddi bir giriş olmadıysa eğer kredi notu etkilenir. Faturalara da  dikkat edilmelidir. İnternet, faturalı hatların zamanında ödenmesi gerekir. Ödenmediği taktirde yine kredi notumuza yansır. Bir başka unsur işsiz yada işi olup sigortasız çalışılması. Böyle bir durumda banka kredi notunuz yüksek olsa da kredi, kredi kartı vermez ve notunuz yükselmez.

Anladığımız üzere kredi notumuzu düşüren unsurların ucu hep ödeme olanaklarınıza, ödememize bağlanıyor. Sadece ödemelere yoğunlaşıp dikkatli davranışlar sergilersek kredi notumuzun düşünü engelleriz, aksine yükselişine tanık oluruz.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir