Kredi Notu

Kredi Notunun Düşmesini Engellemek İçin Ne Yapılmalı

 kredi_notunu_düşmesini_engellemek Kredi notu daha sonraki kredi çekişlerinizde, kredi kartı başvurularınızda dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Bunun için kredi notu düşüşünü engellemelisiniz ve kredi notu ortalamanıza dikkat etmelisiniz.

Biliyorsunuz ki kredi notu düşüşü ödemeler yüzünden olur. Ödemelerde yapılan aksamalar, gecikmeler, toplam borcu ödemek yerine devamlı asgariye dönük ödemeler sıkıntı yaşatır.   Bu durumda sizin tekrar ihtiyaç duyduğunuz, başvuruda bulunup onay beklediğiniz kredilerde olumsuz etkiler meydana gelecektir. Eğer düzensiz ödeme yaparsanız hem kredi notunuz düşecek hem de ve normalinden daha yüksek faiz ödemesiyle, normal ödemeden daha fazla bir miktara tabii tutulacaksınız.  Kredi notunun düşmesini engellemek istiyorsanız ödemelere çok dikkat etmelisiniz. Gününde ödemeyi yapmalısınız ki düşmek yerine artıya geçsin. Sadece asgari ödeyeyim demek yerine tüm borcu ödemeye çalışmalısınız. Banka hesabı açtırarak, otomatik ödeme talimatı vererek, kredili mevduat hesabı kullanarak da kredi notunun düşmesini engellersiniz.  Başka önere bilinecek yöntem ise sürekli kredi notunuzun düşüşü ve artışını takip etmek. Zaman zaman takip ederseniz düşüşleri görüp yönteminizi alabilirsiniz. Bu sayede daha da kredi notunuzun düşmesini engellemiş olup, arttırabilirsiniz.

Önemli olan bir diğer unsur ise yanınızda notunuzu incelemeye giderken bir miktar nakit para bulundurmaktır. Kredi notunuza baktığınızda ve düşüş gördüğünüzde nakit para yardımıyla düşüşü engellemiş olursunuz. Kredi notunuza dikkat edip, incelemeyi bırakmayın.

Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir